Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

O nas

ENKLAWA ZDROWIA to nowoczesne centrum medyczne powstałe w 2014 roku z myślą o pacjentach z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Oferujemy usługi medyczne świadczone przez wykwalifikowanych specjalistów pracujących w najlepszych oddziałach szpitalnych w Kielcach, Czerwonej Górze, Starachowicach, Końskich a także w Skarżysku-Kamiennej.

W naszym centrum znajdują się dwie pracownie diagnostyki obrazowej Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego prowadzone przez Affideę w ramach kontraktu z NFZ.

Wszystko to w połączeniu z profesjonalną pracą personelu, przyjazną atmosferą oraz wygodą, jaką zapewniają przestronne, elegancko i funkcjonalnie wykończone pomieszczenia, składa się na najwyższą jakość usług medycznych.

 

Szanowni Pacjenci!

Mamy przyjemność poinformować Państwa o otwarciu nowej Pracowni Utrasonografii. Już teraz w ENKLAWIE ZDROWIA można skorzystać z badań USG m. in.:

  • jamy brzusznej
  • stawów i mięśni
  • tarczycy
  • węzłów chłonnych
  • piersi
  • jąder

a także z badań USG Doppler tętnic oraz żył różnych okolic ciała.

Serdecznie zapraszamy!


Już od 19 lutego 2016 r. w ENKLAWIE ZDROWIA przyjmować będzie urolog - lek. med. Tomasz Suchojad. 

Podczas wizyty istnieje możliwość wykonania badania USG.


Ze względu na duże zainteresowanie poradnią endokrynologiczną informujemy, iż kolejny termin konsultacji lekarskich dr n. med. Emilii Boczek-Leszczyk ustalony został na sobotę 6 lutego 2016 roku.

Podczas wizyty istnieje możliwość wykonania badania USG.


Już od 9 stycznia 2016 r. w ENKLAWIE ZDROWIA przyjmować będzie specjalista endokrynolog z Łodzi - dr n. med. Emilia Boczek-Leszczyk.

Zachęcamy do zapisów pod numerem tel.: 662 939 118


Pragniemy poinformować, iż od grudnia 2015 roku, podczas konsultacji ortopedycznej u lek. med. Marcina Biesiady badanie USG wykonywane jest w cenie wizyty. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z promocji.

Uwaga! Pacjenci którzy chcą skorzystać z badania USG powinni to zgłosić w rejestracji co najmniej 1 dzień przed zaplanowaną wizytą lekarską.


Z przyjemnością informujemy o otwarciu pracowni endoskopowej, w której już od listopada można korzystać ze specjalistycznych badań - gastroskopii oraz kolonoskopii.

Badania wykonują:

  • lek. med. Sławomir Kłos
  • lek. med. Marcin Szadkowski

 

GASTROSKOPIA

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie to wykonuje się w celu diagnozowania oraz leczenia schorzeń zlokalizowanych w obrębie przełyku, żołądka oraz dwunastnicy, z których najczęściej występujące to choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie błony śluzowej żołądka oraz wsteczne zarzucanie soku żołądkowego do przełyku (tzw. refluks żołądkowo-przełykowy).

 

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA GASTROSKOPII

  • Badanie wykonywane jest na czczo: nie należy jeść ani pić 8 godzin przed badaniem (należy również powstrzymać się przed paleniem papierosów oraz żuciem gumy).
  • W razie stałego przyjmowania leków należy przyjąć je popijając niewielką ilością wody.
  • 5 dni przed badaniem nie należy przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi (np. acenocumarol, acard, aspiryna, acesan, sintron, ticlid itp.).
  • Osoby chorujące na cukrzycę, kobiety ciężarne oraz matki karmiące sposób przygotowania do badania powinny skonsultować wcześniej z lekarzem.
  • U pacjentów obciążonych ryzykiem, w tym u osób ze sztucznymi zastawkami serca, po przebytym zapaleniu wsierdzia, z protezą naczyniową lub ze znacznie obniżoną liczbą leukocytów bezpośrednio przed badaniem może być niezbędne podanie antybiotyku. Decyzję taką podejmuje lekarz kierujący na badanie.
  • Badanie nie może być wykonane bez pisemnej zgody pacjenta.
  • Bezpośrednio przed wprowadzeniem endoskopu gardło znieczulane jest 2% lignokainą w aerozolu.

Jeśli pacjent miał już wykonywane badania endoskopowe, powinien mieć przy sobie wyniki poprzednich badań.

Podczas badania może okazać się konieczne pobranie wycinków do badania histopatologicznego, co wiąże się z dodatkowym kosztem – szczegółowych informacji zasięgnąć można w recepcji.

 

KOLONOSKOPIA

Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Wykonuje się je w celu diagnostyki i leczenia zlokalizowanych w obrębie okrężnicy, esicy, odbytnicy i odbytu schorzeń, takich jak np. rak jelita grubego, choroba uchyłkowa jelita grubego czy choroba hemoroidalna.

 

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA KOLONOSKOPII Z PREPARATEM FORTRANS

  • 7 dni przed badaniem należy odstawić leki przeciwbólowe, szczególnie takie jak Aspiryna, Diclofenac, Ketoprofen, Meloksikam, czy Ibuprofen, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko wystąpienia krwawienia, należy też przerwać przyjmowanie preparatów żelaza.
  • 5 dni przed badaniem należy odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi (np. Acenocumarol, Sintrom, Ticlid, Aspiryna, Acard i inne).Należy skonsultować się z lekarzem, który poinformuje w jaki sposób można zmodyfikować leczenie przeciwzakrzepowe.
  • 3 dni przed planowanym badaniem nie należy spożywać produktów bogatobłonnikowych, takich jak owoce i warzywa (zwłaszcza surowych, a także tych zawierających drobne pestki: winogrona, malin, porzeczek, truskawek, fig, kiwi, owoców granatu, pomidorów, ogórków itp.), pieczywo pełnoziarniste, buraki, mak czy siemię lniane;
    • produkty dozwolone to: białe pieczywo, makarony, ryż, mięsa i ryby (zwłaszcza gotowane, duszone, pieczone w folii), herbata, klarowne soki, galaretki i kisiele (bez owoców), klarowne buliony.
  • W dniu poprzedzającym badanie można spożyć tylko śniadanie, bez mleka, surowych owoców i warzyw ani napojów gazowanych. Można spożywać np. zupy w formie zmiksowanej (zupy krem), kisiele, budynie lub serki homogenizowane bez dodatków. Napoje inne niż gazowane (takie jak klarowne rozcieńczone soki, słabe napary herbat, woda niegazowana) można pić w dowolnej ilości.
  • W dniu poprzedzającym badanie, około godziny 15:00, zgodnie z instrukcją należy przygotować 4 litry roztworu FORTRANS, rozpuszczając każdą z saszetek w 1 litrze NIEGAZOWANEJ wody. Przygotowany roztwór należy wypić w ciągu 5-6 godzin. Smak roztworu można poprawić dodając niewielką ilość soku z cytryny.
  • Od chwili wypicia pierwszej porcji roztworu FORTRANS nie należy nic jeść. Można pić dowolną ilość niegazowanej wody, najlepiej mineralnej.
  • Normalną reakcją na lek powinny być wypróżnienia, pod koniec treścią płynną. Wypróżnienia prawie czystą wodą oznaczają dobre przygotowanie do badania.
  • Przed zastosowaniem preparatu FORTRANS należy dokładnie przeczytać ulotkę informacyjną dołączoną do preparatu.
  • W dniu badania nie można pić roztworu przeczyszczającego, nie należy przyjmować jakichkolwiek posiłków, można natomiast pić NIEGAZOWANĄ wodę do 6 godzin przed badaniem.
  • Na badanie należy wybrać się z osobą towarzyszącą.
  • Osoby chorujące na cukrzycę sposób przygotowania do badania powinny skonsultować wcześniej z lekarzem.
  • Badanie nie może być wykonane bez pisemnej zgody pacjenta.

 

Jeśli pacjent miał już wykonywane badania endoskopowe, powinien mieć przy sobie wyniki poprzednich badań.

Podczas badania może okazać się konieczne pobranie wycinków do badania histopatologicznego, co wiąże się z dodatkowym kosztem – szczegółowych informacji zasięgnąć można w recepcji.

Polub nas na facebooku